Бджільництво - словник-довідник

РЕГУЛЮВАННЯ ЛЬОТКА — залежить від пори року й сили сім'ї: чим холодніше й слабкіша сім'я, тим меншою роблять льоткову щілину.

Відразу ж після весняного обльоту бджіл льоток звужують до 1-3 см. У міру потепління й росту сім'ї отвір льотка збільшують.

Наприкінці весни — початку літа, коли в гніздах знаходиться велика кількість розплоду, льоток розширюють до 25-30 см. У сильну спеку льоток відкривають повністю. У міру скорочення узятку в природі льоток необхідно прикривати настільки, щоб не викликати на пасіці бджолине злодійство, але одночасно, щоб сім'я бджіл і розплід, наявний у гнізді, не запарилися.

Деякі конструкції вуликів передбачають не тільки нижній, але й верхній льоток. Навесні, наприклад, нижній льоток закривають повністю, а верхній залишають відкритим. Верхній льоток бджоли краще охороняють від бджіл-злодійок, крім того, у гніздо не надходить холодне повітря, що дуже важливо для розплоду. Улітку ж відкриті нижній і верхній льотки поліпшують вентиляцію гнізда.

Восени льоток знову скорочують. Узимку залишають відкритими верхні льотки, нижні закривають. У вуликах із сильними сім'ями нижні льотки залишають відкритими й на них установлюють льоткові загороджувачі, щоб через отвір у гніздо бджіл не проникнули миші.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.