Бджільництво - словник-довідник

РЕФЛЕКСИ — реакція організму на подразники зовнішнього середовища. Р. бувають уроджені, що передаються з покоління в покоління (безумовні), і придбані протягом життя (умовні). Умовні Р. виробляються в бджіл на основі безумовних. Умовний Р. можна виробити в бджіл на запах, колір, місце, але при цьому вони повинні одержувати підкріплення (безумовний Р.) у вигляді їжі. Умовні Р., на відміну від безумовних, можуть здобуватися й втрачатися. Наприклад, із припиненням цвітіння медоноса бджоли втрачають рефлекс до відвідування цієї рослини, вони втрачають рефлекс на його колір, форму й запах.

Умовні Р. проявляються в бджіл при орієнтовних обльотах, коли вони запам'ятовують місце розташування пасіки й вуликів; вони також запам'ятовують шлях до джерела узятку, запах, колір і форму квіток. Р. допомагають бджолі найефективніше добувати корм.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.