Бджільництво - словник-довідник

РІЙ — нова сім'я, що відділилася від основної сім'ї, до складу якої входять матка, літні бджоли, трутні. До виходу рою кілька бджіл-розвідниць підшукують для сім'ї нове житло, розташоване в безпечному місці. Як правило, розташовується воно недалеко від медоносних масивів. Тому Р., вийшовши, переселяється не в перше житло, яке зустрілося, а в ретельно обране. На новому місці Р. відбудовує нове гніздо й живе як самостійна бджолосім'я.

Рої, як правило, відпускають сильні сім'ї. Вага першого Р. може складати 3 кг.

Р., вийшовши, прищеплюється на гілках дерев або на привоях, спеціально встановлених на території пасіки. Якщо вчасно не зняти Р., він зніметься або через кілька хвилин, або через годину й полетить на нове місце.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.