Бджільництво - словник-довідник

РІСТ БДЖОЛИНИХ СІМЕЙ — визначається кількістю бджіл в одній бджолосім'ї. Р. б. с. залежить від кількості молодих бджіл, які з'являються на світ, і тих, що вмирають. У сильній і середній сім'ї, як правило, у день виводиться 1/12 частина наявного в гнізді печатного розплоду. Відхід бджіл підраховують, виходячи із середнього життя бджоли: у сильних сім'ях воно складає у середньому 30-31 день навесні й 36-42 дня влітку, у слабкій — 26 днів навесні, 30 — улітку. Виходить, якщо в сім'ї щодоби з'являється 60 г бджіл, а вмирає ЗО г, то чистий приріст складає 30 г. При вазі сім'ї 1 кг Р. б. с. складе 3 %.

Після весняної виставки бджіл із зимівника відбувається зміна старих бджіл молодими. Чим більше було відправлено на зиму бджіл, тим більше ця сім'я зможе виростити розплоду до весни. Після того як старі бджоли зміняться молодими, у сім'ї створюються умови для посиленого нарощування розплоду. Одна молода бджола може виростити 4 личинки, а стара — 1-2. З появою першого узятку бджоли ще більше активізуються, сім'я росте, у ній помітно збільшується кількість бджіл.

Чим більше червить матка, тим довше триматиметься період пропорційного росту сім'ї. Але на той час, коли сім'я досягне ваги близько 2 кг, яйцекладка матки починає відставати від кількісного росту бджіл у сім'ї, почнеться період загасаючого росту. У цей час у сильній сім'ї в матки дедалі більше часу йде на пошук порожніх чарунок для червління.

За сезон у бджолосім'ї виводиться 4-5 поколінь бджіл. Тому досвідчений пасічник формує відводки, відбираючи розплід із сильних сімей.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.