Бджільництво - словник-довідник

РОБОЧИЙ СТАН БДЖОЛОСІМ'Ї — визначається поведінкою бджіл і матки під час виконання ними роботи у вулику й поза ним.

Робочі бджоли в Р. с. займаються збиранням внутрішньовуликового простору, стільників, відбудуванням стільників, вигодовуванням розплоду, переробкою нектару, утрамбовуванням перги тощо; літні бджоли працюють поза вуликом, літають у пошуках джерел узятку, збирають нектар і пилок, приносять у вулик воду.

Відразу ж після очисного обльоту бджоли вилітають на пошук нектару й пилку. Ці корми переробляються внутрішньовуликовими бджолами й у великих кількостях згодовуються матці, у результаті чого вона починає весняну яйцекладку. З кожним днем кількість засіву в гнізді збільшується. Поступово відбувається зміна старих бджіл молодими, потім сім'я починає набирати ріст, у ній з'являється багато молодих бджіл.

За сприятливих умов і рясного нектаровиділення активізується літна діяльність бджіл, вони націлені на заготівлю кормів. Коли в природі відсутній узяток, а в гнізді знаходиться досить велика кількість робочих і літних бджіл, нормальна життєдіяльність сім'ї порушується. Бджоли менше годують матку, і вона, природно, скорочує яйцекладку. При скупченні у вулику великої кількості бджіл, не зайнятих роботою, у сім'ях пробуджується ройовий інстинкт.

Перші прояви порушення Р. с. б. — будівництво трутневих стільників, часткове або повне припинення будівництва стільників на штучній вощині, закладка маточників. У такі періоди можна знайти в гнізді безліч звільнених від роботи бджіл, що сидять на стільниках і стінках вулика. Природно, відсутня також літна діяльність бджіл. Через значне скорочення, а потім і повне припинення яйцекладки, матка стає легшою і рухливішою. Така сім'я вже готова випустити перший рій.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.