Бджільництво - словник-довідник

РОЗВИТОК БДЖОЛИ полягає в послідовному розвитку від клітини до стадії лялечки й виходу молодої особини з-під оболонки лялечки. Р. б. ділиться на чотири стадії: яйце, личинка, передлялечка, лялечка.

Зміни, що відбуваються при розвитку яйця, називаються ембріональним розвитком, всі інші стадії постембріональні.

Матка, відкладаючи яйце в чарунку, прикріплює його одним кінцем до дна чарунки. Вільний кінець згодом стає головним кінцем личинки.

У яйці розрізняють яйце й жовток, пронизаний нитками цитоплазми. Саме яйце захищене білковою оболонкою-шкарлупою.

Протягом перших годин після відкладання в яйці відбуваються численні ділення на тисячі частин і формується складний багатоклітинний організм бджолиної личинки. Через три доби з яйця утвориться личинка. Оболонка-шкарлупа поступово розсмоктується, і личинка опускається на дно чарунки.

Тіло личинки не пігментоване, червоподібне, складається з невеликої голови й 13 сегментів. У цей час личинка харчується молочком. У перший день довжина її тіла складає 1,6 мм, на другий день — 2,6 мм, на третій — 6 мм. До кінця третього дня личинка майже повністю займає простір чарунки, бджоли починають посилено годувати її медом і пергою. Щодня на одну личинку припадає близько 1300 відвідувань дорослою особиною. Через 6 діб бджоли запечатують личинку восковою кришечкою. У запечатаній чарунки личинка звільняє кишечник і пряде кокон.

У цей період відбуваються складні процеси перетворення личинки на передлялечку й лялечку, а потім і доросла комаха. У запечатаній чарунці личинка перебуває 12 днів. У стадії передлялечки тіло бджоли не пігментоване. Личинка робочої бджоли розвивається 3 дні, матки — 2, трутня — 4 дні. Потім настає остання стадія — лялечки. У бджолиної особини темніє тіло, очі стають фіолетовими, потім темніють голова, груди й черевце.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.