Бджільництво - словник-довідник

РОЗМІЩЕННЯ ВУЛИКІВ НА ПАСІЦІ — буває правильними рядами, у шаховому порядку та групами (рис. 27). На пасіках практикується шахове розміщення вуликів з відстанню між рядами 6 м, а між вуликами — 4-5 м. При такому розташуванні вулики не заважають літній діяльності бджіл, але через Одноманітність рядів, як і при шаховому порядку, на пасіці відбувається блукання бджіл, особливо під час обльоту молодих бджіл і неплодових маток.

Оптимальним уважається розміщення вуликів групами — 2- 3 вулики. Між групами залишають 8-10 м. Льотки вуликів спрямовують у різні боки, щоб не викликати блукання бджіл.

Цікавим є групово-шаховий спосіб розміщення вуликів. Він ще більше полегшує орієнтування бджіл, крім того, при такому положенні вулики легше й швидше обслуговувати, а достатня відстань між вуликами дозволяє утеплювати вулики кожухами.

Не завжди територія пасіки дозволяє таке вільне розміщення вуликів, тому, щоб при щільнішому розміщенні не було блукання бджіл, вулики фарбують у різні кольори, озеленюють пасічний простір, установлюють орієнтири для бджіл. Сім'ї з

відводками й нуклеусами встановлюють щодо літання бджіл у перших рядах пасіки.

Стежать, щоб льотки були спрямовані відповідно сезону: навесні — у південному напрямку, улітку — на північ, восени — знову на південь. Таке розташування льотків сприяє навесні сім'ям нарощувати силу, улітку — підвищенню медозбору, восени — пізнішому обльоту бджіл.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити