Бджільництво - словник-довідник

РОЗПЕЧАТУВАННЯ СТІЛЬНИКІВ — зняття воскових кришечок з медяних стільників.

Насамперед приміщення для роботи зі стільниками має бути обладнане столом для Р. с. Стіл являє собою дерев'яний ящик на ніжках із двома брусками нагорі, між якими підвішують розпечатані стільники. Металеве дно встановлюється з нахилом убік зливу, над ним укріпляється металева сітка. У центрі столу встановлюють дві рами з металевою сіткою під кутом одна до одної. Ці рами є опорою при Р. с.

Медяні стільники перед розпечатуванням укладають на один кінець столу, а розпечатані за допомогою пасічного ножа перекладають на інший кінець столу, ближче до медогонки. Об внутрішній край стола (під рамками) зчищають зрізані воскові кришечки, які падають на металеву сітку. Від воскових кришечок відділяється й стікає на дно мед, а з розпечатаних стільників мед відкачується за допомогою медогонки. Мед, який виливається на дно стола, періодично зливається в посуд. Стіл для Р. с. необхідний на пасіці, що має більше п'ятдесяти сімей. На дрібних пасіках для Р. с. користуються пасічними ножами, підігрітими в гарячій воді. При Р. с. рамку тримають майже прямовисно над столом, поставивши на упорну планку, і гарячим ножем, як пилкою, зрізують тонкий шар забруса (печатки) меду. Забрус зрізують знизу вгору таким чином, щоб зняти тільки воскові кришечки над медом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.