Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

РОЗПЛІД БДЖОЛИНИЙ — запліднені яйця, личинки й лялечки робочих бджіл, які знаходяться в чарунках стільників у гнізді бджіл. Ріст бджолосімей, поповнення їх молодими бджолами прямо залежать від кількості Р. б. у гнізді. У період зимівлі, з кінця лютого, а при сприятливих умовах і раніше, матка починає відкладати в чарунки стільників запліднені яйця, з яких виходять робочі бджоли. Із проявом ройового інстинкту бджіл (кінець березня — червень), у бджолиній сім'ї з'являється трутневий розплід, який складається з незапліднених яєць.

Нормальний розвиток сім'ї можливий тільки при температурі повітря в гнізді 34-35 °С. Тому орієнтовно силу сім'ї визначають за площею стільників, займаною бджолами. Іноді при різкому похолоданні в слабких сім'ях розплід на крайніх рамках залишається без обігрівання й замерзає. У весняно-літній період основну частину всієї площі стільників у гнізді займає Р. б. Наявність суцільного різновікового Р. б. свідчить про високу якість матки й благополучний стан бджолиної сім'ї.

На вирощування розплоду бджоли витрачають багато корму, енергії й часу, тому пасічник повинен планувати розвиток бджолиних сімей таким чином, щоб до головного узятку вони підходили сильними, що дозволить максимально використовувати медозбір. Зібраний і перероблений на мед нектар згодом дозволить сім'ям щасливо перезимувати й до наступного року прийти сильними.

У період головного узятку багато сильних бджолиних сімей самі скорочують кількість розплоду в гнізді, розміщаючи в чарунках нектар, але такого обмеження для яйцекладної матки недостатньо, тому пасічник повинен втручатися в життя бджолиної сім'ї й обмежувати діяльність матки.

У слабких сім'ях кількість Р. б. збільшується до головного узятку, у результаті чого він займає більшу частину гнізда, бджоли зайняті вигодовуванням, а не збиранням нектару. У результаті така бджолосім'я не може навіть забезпечити себе кормом на зиму.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.