Бджільництво - словник-довідник

РОЗХІДНИК ЗВИЧАЙНИЙ (плющик) — багаторічна трав'яниста рослина сімейства губоцвітих. Росте серед чагарників, на лісових галявинах, у садах, біля доріг, стін і парканів. Найпоширеніший у лісовій зоні європейської частини Росії й України, на півдні України зустрічається рідко. Висота — до 60 см. Стебло повзуче, чотиригранне, із квітучими гілками, що тягнуться догори. Листя живцеве, нижнє брунькоподібно-округле, верхнє брунькоподібно-серцеподібне. Квітки фіолетові або блакитнувато-лілові, двогубі, рідше червонуваті або білі, по 2-3 у пазушних кільцях. Цвіте у квітні — липні. Рослина має м'ятний запах.

Медопродуктивність Р. з. середня, але бджоли охоче відвідують його у весняний період.

Рослина використовується в медицині. У надземних частинах його є ефірні олії, дубильні речовини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.