Бджільництво - словник-довідник

РОЙОВА ГАРЯЧКА. Іноді на пасіці може трапитися одночасне роїння близько 12 сімей, що називається Р. г. У такі звальні рої потрапляють також добрі сім'ї, які є племінним матеріалом, що призводить до порушення обліку. Щоб уникнути наслідків Р. г., потрібно вживати відповідних заходів.

1.Тримати бджолосім'ї в багатокорпусних, двокорпусних, у лежаках і багатомагазинних вуликах, які вирізняються великим обсягом. З 12-ї до 16-їгод вулики повинні бути в тіні, інший час — освітлюватися сонцем.

2.Не треба напровесні скорочувати гнізда, а також посилювати сім'ї.

3.Необхідно повністю використовувати восковиділення бджіл для будівництва стільників. їхнє основне відбудування має припасти на доузятковий час. На кожну сім'ю дають не менше 10 рамок зі штучною вощиною.

4.Для кращої вентиляції тримають відкритими верхні й нижні льотки.

5.Вчасно змінюють стільники, у яких вивелося понад 12 поколінь бджіл.

6. Змінюють стару матку молодою.

7.Розміщають пасіку в місцях, багатих медоносними рослинами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.