Бджільництво - словник-довідник

РОЙОВІ БДЖОЛИ. Бджоли, що складають рій, який вилетів, частіше молоді, не старше 10-20 днів. У сім'ї, що почала роїтися, як правило, немає поділу на бджіл ройових і неройових, інстинкт поширюється на всіх. Бджоли, які залишаються в гнізді, після виходу рою займаються будівництвом гнізда, відбудуванням стільників. Якщо в цей час з'являється в природі узяток, вони буквально за 4-5 днів відбудовують 12 гніздових стільників, як правило найвищої якості.

Рій, що вийшов з сім'ї, ніколи не вертається в основну сім'ю, навіть якщо вулик із цим роєм ставлять поруч із материнською сім'єю.

Р. б. добре приймають молодих маток, тому цю особливість використовують для організації нуклеусів: рій ділять на кілька частин, кожній дають матку й розсаджують їх із бджолами в окремі невеликі вулики.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.