Бджільництво - словник-довідник

РОКИТНИК — декоративний чагарник, який належить до сімейства бобових. Росте на схилах і балках, у чагарникових заростях, на схилах й узліссях лісу. Листя трійчасте. Квітки жовтувато-білі, розташовуються на кінцях пагонів або в пазухах листя. Цвітуть рано навесні й улітку. З Р. можна одержувати до 70 кг меду за період узятку.

Деякі види Р. бувають отруйними. Для бджільництва найбільший інтерес становлять Р. чорний і Р. російський.

Р. чорний росте в лісах на піщаних ґрунтах, серед чагарників, розповсюджений на півдні й південному заході України. Може досягати заввишки 1 м. Квітки розташовані в довгих багатоквіткових гронах. Човник квітки гострий на кінці й загнутий догори. Цвіте в червні — липні.

Р. російський росте на схилах, лісових узліссях, розповсюджений в Україні, Молдові й Білорусії. Заввишки досягає 25- 60 см. Гілки округлі, прямі, вкриті сірим і коротким пушком. Цвіте в червні — липні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.