Бджільництво - словник-довідник

САМОЗАПИЛЕННЯ — перенесення пилку з тичинки на маточку в межах однієї квітки (пшениця, ячмінь, квасоля, вика тощо). У злакових культур С. відбувається ще до викиду суцвіть із пазухи листя, коли пилок інших квіток на них потрапити не може. У гороху й квасолі, наприклад, С. відбувається ще в закритих бутонах. С. часто призводить до виродження сортів культурних рослин. Рослини, які самозапилюються, не можуть постійно давати високі врожаї насіння і періодично потребують перехресного запилення. Штучне перехресне запилення сприяє життєдіяльності рослин і відновленню сортів.

Самозапилюватися можуть і перехреснозапильні рослини (соняшник, кавун, смородина тощо), якщо їхні квітки не відвідувалися комахами або пилок не був занесений яким-небудь іншим способом. Але в цьому випадку плоди й насіння будуть гіршої якості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.