Бджільництво - словник-довідник

САНАЗИН синтетичний антибіотик, за хімічним складом схожий на пеніцилін. Кристалічний порошок темно-синього кольору, розчинний у воді, спирті, гліцерині й інших органічних розчинниках; не має запаху, з гіркуватим присмаком. Водяні розчини С. не руйнуються кип'ятінням, зберігають свою дію протягом року. С. характеризується антибактеріальною дією на хвороботворні мікроби. Зберігають С. у щільно закупорених банках із темного скла.

С. дається бджолам при європейському гнильці у вигляді водяного розчину з цукровим сиропом. Із цією метою 0,1-0,2 г С. розчиняють в 100 мл гарячої кип'яченої води. Коли препарат розчиниться, суміш додають віл сиропу. Цукровий сироп готують із розрахунку 1-1,5 частини води на 1 частину цукру або меду.

Охолоджений до ЗО °С лікувальний сироп дають кожній хворій сім'ї бджіл (по 1,5 л на сім'ю) 3-6 разів з інтервалами в 5- 6 днів. Перед даванням ліків гнізда хворих сімей скорочують й утеплюють, стільники із сильно ураженим розплодом вилучають із вуликів і перетоплюють на віск, вулики й інвентар дезінфікують. Маток заміняють молодими і якісними від здорових сімей.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.