Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СЕЗОННІ РОБОТИ НА ПАСІЦІ — ряд робіт, що їх необхідно виконувати пасічникові.

Весняні роботи вимагають від бджоляра організованості, уміння вчасно надати допомогу неблагополучним сім'ям і створити сприятливі умови для розвитку бджолосімей. Навесні спостерігається великий відхід перезимованих бджіл і поява молодих; сім'ї активно розвиваються, матки кладуть велику кількість яєць, а запаси корму в сім'ях швидко витрачаються. Тому в пасічному господарстві має бути заготовлена достатня кількість кормів, а також запасних стільників, тому що попереду — медозбір.

Проводять виставку бджіл із зимівника. При обльоті бджіл звертають увагу на характер їхнього обльоту, тому що саме він є показником стану сім'ї. Із загальним весняним оглядом проводять чищення й дезінфекцію вуликів.

У цей період, коли в природі ще немає узятку, сім'ї потребують спонукального підгодування. Сім'ї дають невеликі порції (200-300 г) рідкого цукрового сиропу, або медяної сити, або медопергове підгодування.

Через 2-3 тижні після весняної виставки бджіл проводять розширення гнізд, особливо сильних бджолосімей, щоб не затримувати ріст і розвиток сімей. Перевіряють якість стільників у кожній сім'ї.

На кожну вуличку має припадати не менше 1 кг корму, треба також дати бджолам воду, оскільки нектар, з якого бджоли споживають воду, може ще бути відсутній у природі.

Як тільки встановиться тепла і ясна погода, на пасіці проводять основну ревізію.

Обов'язково слід провести профілактичну обробку сімей проти нозематозу. Кожен вулик повинен бути оснащений сіткою-кліщоуловлювачем. При виведенні трутневого розплоду обов'язково проводять на пасіці профілактику проти вароатозу.

Літні роботи націлені на посилення бджолосімей. У цей час заготовлюють стільники до медозбору; розширюють гнізда або застосовують штучне роїння; перевозять бджіл до основних медоносів; готують запаси корму до зимово-весняного сезону; відкачують мед. Наприкінці медозбору забирають вуликові надставки й повертають вулики з кочівлі на стаціонарні пасіки.

Осінні роботи спрямовані на підготовку бджіл до зимівлі. Перевіряють стан бджолосімей після медозбору; виправляють неблагополучні сім'ї; створюють сприятливі умови для вирощування в сім'ях молодих бджіл; поповнюють запаси кормів, заготовлених під час головного узятку; скорочують й утеплюють гнізда на зиму; готують зимівники. Організовують осінній очисний обліт. Одночасно з перерахованими вище роботами вибраковують старі стільники, переробляють воскосировину. Наприкінці осіннього сезону розміщають вулики в зимівнику.

Зимові роботи зводяться до контролю за станом бджолосімей у зимівнику; регуляції вологості й температури повітря в приміщенні. При необхідності бджоляр надає допомогу сім'ям, які зимують неблагополучно; бореться з гризунами; ремонтує старі й будує нові вулики. Уже заздалегідь пасічник планує весняні роботи.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.