Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

БІОГЕННІ СТИМУЛЯТОРИ відомі під назвою стимуляторів росту рослин, фітогормонів, ауксинів. Вони утворюються в рослині й необхідні їй для подальшого росту. У рослинництві Б. с. широко використовуються для прискорення або, навпаки, уповільнення росту пагонів, як стимулятор росту кореневої системи, для раннього цвітіння й плодоносіння.

Давно відомо, що в пилку й дріжджових грибах є стимулятори росту, а пилок і дріжджі входять до складу меду.

Підгодівля бджіл із додаванням гетероауксину (Б. с.) стимулює матку до максимальної яйцекладки, підвищує продуктивність бджолосімей. У бджолосім'ї, яка отримує гетероауксин, розміри бджіл збільшуються на 1-3 %, а їхній розвиток завершується на 2-3 доби раніше, ніж у бджіл, які утримуються на звичайних кормах.

Як стимулюючу підгодівлю гетероауксин у вигляді кислоти вносять із розрахунку 10 мг на 1 л підгодівлі, або 25 мг калійної солі на 1 л медяного або цукрового розчину. Гетероауксин спочатку розчиняють в 1-2 см3 спирту. Ефективно давати його щодня по 200-250 см3 у вигляді підгодівлі. Б. с. росту самі по собі не є поживними речовинами; їхня позитивна дія особливо ефективно позначається на бджолосім'ях, які одержують повноцінне харчування й мають молодих маток. Негативним проявом при згодовуванні бджолам Б. с. буває підвищена схильність бджолосімей до роїння й передчасне зношування маток.

Щодо різних синтетичних стимуляторів росту не існує однозначної думки. Але дають їх у невеликих дозах. Взагалі всі Б. с. росту слід давати бджолам обережно, тому що в необмежених кількостях вони отруюють організм. При їхньому використанні беззастережно дотримуються інструкції.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.