Бджільництво - словник-довідник

СИЛА СІМ'Ї — найважливіший показник господарської й біологічної її цінності. Вона може визначатися кількістю бджіл у сім'ї або їхньою вагою. У бджільницькій практиці прийнято визначати С. с. за кількістю стандартних рамок, обсиджених бджолами.

Сім'ї бувають слабкими, середніми й сильними. Визначаючи С. с., ураховують пору року. Так, в умовах України восени сильними вважаються ті сім'ї, бджоли яких обсиджують 9 і більше рамок, середніми — 7-8, слабкими — 5-6. Навесні, приблизно через 10 днів після обльоту, у гніздах сильних сімей є по 20- 24 рамки з бджолами й 12-14 рамок з розплодом, переважно запечатаним. Сім'ї, у яких бджоли обсиджують 10 і менше рамок, прийнято вважати слабкими.

Від того, скільки на пасіці є сильних сімей, залежить її рентабельність. Тому основним завданням бджоляра має бути утримання на пасіці сильних сімей, робота зі слабкими сім'ями: доведення їх до середньої, а потім і максимальної сили. Практика показала, що слабкі (не хворі) сім'ї, якщо забезпечити їх якісним кормом, теплом, уже до першої половини травня стають сім'ями середньої сили, а до початку червня — сильними.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити