Бджільництво - словник-довідник

СИЛА СІМ'Ї — найважливіший показник господарської й біологічної її цінності. Вона може визначатися кількістю бджіл у сім'ї або їхньою вагою. У бджільницькій практиці прийнято визначати С. с. за кількістю стандартних рамок, обсиджених бджолами.

Сім'ї бувають слабкими, середніми й сильними. Визначаючи С. с., ураховують пору року. Так, в умовах України восени сильними вважаються ті сім'ї, бджоли яких обсиджують 9 і більше рамок, середніми — 7-8, слабкими — 5-6. Навесні, приблизно через 10 днів після обльоту, у гніздах сильних сімей є по 20- 24 рамки з бджолами й 12-14 рамок з розплодом, переважно запечатаним. Сім'ї, у яких бджоли обсиджують 10 і менше рамок, прийнято вважати слабкими.

Від того, скільки на пасіці є сильних сімей, залежить її рентабельність. Тому основним завданням бджоляра має бути утримання на пасіці сильних сімей, робота зі слабкими сім'ями: доведення їх до середньої, а потім і максимальної сили. Практика показала, що слабкі (не хворі) сім'ї, якщо забезпечити їх якісним кормом, теплом, уже до першої половини травня стають сім'ями середньої сили, а до початку червня — сильними.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.