Бджільництво - словник-довідник

СИЛЬНА СІМ'Я — бджолина сім'я, у якій після формування гнізд на зиму бджоли займають близько 14 рамок.

Навесні такі сім'ї займають 8 рамок, улітку, перед медозбором, — 20 і більше. С. с. краще зимують, менше споживають корму, тому що гніздо обігрівається краще, добре облітуються навесні й швидко набирають силу. У С. с. створюються прекрасні умови для вирощування розплоду. Бджоли, вирощені в С. с., живуть довше, сильніші, працездатніші, інтенсивніше відбудовують гніздо й вирощують розплід, ніж бджоли слабкої сім'ї. Бджоли С. с. здоровіші й стійкіші до різних хвороб бджіл.

С. с. легко утримувати, але вони вимагають трохи інших умов, ніж слабкі сім'ї. Так, у зимівнику для них найоптимальніша температура складає від 0° до -5 °С, улітку ж їм потрібна більша вентиляція гнізда, ніж іншим сім'ям.

Щоб на пасіці утримувати тільки сильні сім'ї, необхідно створювати сприятливі умови для їхнього весняного нарощування вже з осені, давати в зиму достатню кількість якісного корму. Навесні забезпечують бджіл пилковим узятком і пилковим підгодуванням. Стимулюють бджіл на раннє відбудування штучної вощини, вчасно розширюють гнізда, змінюють неякісних маток молодими із С. с., дотримуються інших правил, необхідних для вдалого розведення й утримання бджіл.

При дотриманні перерахованих вище умов, навіть слабкі сім'ї, бджоли яких навесні займали по 4 рамки, до головного узятку стають сильними.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.