Бджільництво - словник-довідник

СИНЮХА БЛАКИТНА, або лайка-трава, — багаторічна трав'яниста рослина із родини синюхових. Росте у вологих місцях, у долинах і на берегах рік, на луках, узліссях лісу, у балках, серед чагарників. Рослина досягає 120 см заввишки. Кореневище коротке, товсте, від нього відходять численні довгі тонкі корінці сірувато-жовтого кольору. Стебло пряме, нерозгалужене. Листя велике, розташоване по черзі, непарноперисте, нижнє — на довгих, верхнє — на коротких черешках, із 15-27 листочками. Квітки великі, зібрані в гроноподібні суцвіття, синього або синьо-лілового кольору. Плід — куляста багатонасінна коробочка. Цвіте в червні — липні. С. б., що росте в лісовій зоні, дає багато пилку й нектару.

Коріння рослини містить сапоніни, органічні кислоти, ефірну олію, крохмаль, жирні олії. Для тварин С. г. отруйна.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.