Бджільництво - словник-довідник

СІМ'Я-ІНКУБАТОР — може використовуватися при передчасному відборі маточників у сім'ї-виховательки. Для дозрівання маточники поміщають у С.-і.

Якщо вирощується невелика кількість маточників, їх можна поміщати в клітинках між верхніми брусками рамок з розплодом, де зазвичай знаходиться більше бджіл-годувальниць і вища температура повітря. На пасіках, де виводиться велика кількість маток, клітинки з маточниками розміщають у спеціальній рамці (або декількох), яку потім ставлять у середині гнізда сильної сім'ї.

Часто бджоли сім'ї, де стоять маточники, агресивно ставляться до маток, які тільки з'явилися на світ, і можуть, просунувши жала крізь решітку клітинки, убити матку. Щоб уникнути цього, рекомендується формувати спеціальні С.-і. із сильних сімей з різновіковим розплодом і неплодовою маткою або маточником; між рамками такої сітки ставлять рамку з маточниками. Якщо С.-і. використовують протягом тривалого часу, її треба періодично посилювати розплодом, а у випадку запліднення матки зібрати її й знову дати маточник.

Для дозрівання маток дуже важливо підтримувати в гнізді С.-і. оптимальну температуру (34-36 °С), при відносній вологості 60 %. При зниженні температури розвиток маточників може затриматися на 5 діб, а при підвищенні — прискорюється на 2 доби. Але й у тому, і в іншому випадку виведені матки мають різні каліцтва (недорозвиненість крил, органів, загибель у стадії лялечки тощо). Тому в прохолодний час гнізда необхідно утеплювати, а в спекотний — підсилювати вентиляцію.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити