Бджільництво - словник-довідник

СІРИЙ НАЛІТ НА ВОСКУ — являє собою закристалізовану речовину, що не розчиняється у воді й винному спирті, але розчиняється в бензині, скипидарі й ін. гідрофобних розчинниках. Віск, вкритий С. н., втрачає товарний вигляд. С. н. — це, очевидно, солі неграничних жирних кислот, які згодом викристалізовуються на поверхню. Цей наліт легко видаляється рукою, отже, температура його плавлення дорівнює температурі людського тіла. Причиною появи нальоту на воску може бути неправильний вибір посуду для перетоплювання воскосировини.

С. н. з вощини можна видалити, помістивши її в приміщення з температурою повітря 35-36 °С, але через якийсь час він знову з'явиться. С. н. можна видалити з поверхні вощини, виставивши її під прямі промені сонця. Вощину з нальотом бджоли погано приймають навесні, але влітку досить добре відбудовують її. Проте С. н. не є ознакою неякісної вощини або низькоякісного воску.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити