Бджільництво - словник-довідник

СКОРОЧЕННЯ ГНІЗДА проводять для того, щоб розміри його відповідали силі сім'ї.

Часто, для того щоб бджолосім'я почала роїтися, її гніздо утеплюють і значно скорочують. Велика кількість у сім'ї бджіл, не зайнятих вирощуванням розплоду, а також відсутність у сім'ї розплоду змусить сім'ю закласти маточники й відпустити рій.

С. г. проводять також, коли хочуть змінити матку в бджолосім'ї. Всі роботи найкраще проводити серед дня, коли у вулику не буде літних бджіл. Одночасно з гнізда видаляють матку й сильно скорочують гніздо сім'ї. Якщо бджоли займають 12 рамок, залишають 5-6. При підсадженні плодової матки з гнізда забирають печатний розплід, неплодової відкритий розплід. Після такого С. г. сім'я не може вміститися на рамках, що залишилися, і більша частина бджіл повисає на вставній дошці із зовнішнього боку вулика. У такому стані сім'ю залишають на 3-4 години, після чого через льоток пускають матку. Увечері наступного дня гніздо знову розширюють відповідно до сили сім'ї, інакше сім'я справді почне роїтися. Якщо ж підсаджена матка неплодова, гніздо не розширюють, поки вона не вийде на спарювання. Зауважено, що за таких умов матки швидше виходять на спарювання.

Весняні роботи зі слабкими сім'ями полягають у С. г. і зменшенні вуличок до 8,5 мм. Слабким сім'ям надають негайну допомогу: С. г. настільки, щоб бджоли повністю зайняли решту стільників; підсилюють їх зрілим розплодом і бджолами інших сімей, щоб до періоду цвітіння весняних медоносів на пасіці були сім'ї, які займають не менше 6 рамок.

С. г. проводять при роботі зі слабкими, безматковими сім'ями. Для з'єднання слабких сімей, в одній з яких, наприклад, немає матки, за кілька днів до об'єднання вулики сімей зближають. Коли вулики стоятимуть поруч, С. м. Для цього відбирають частину порожніх або маломедних рамок (без розплоду) для того, щоб решта щільно вкривалися бджолами. Увечері, після припинення літання бджіл, всі рамки безматкової сім'ї разом із бджолами переносять у вулик з маткою і ставлять поруч зі стільниками її сім'ї. Бджіл у жодному разі не можна струшувати. Вставну дошку приставляють до краю об'єднаного гнізда. Вулик обережно закривають. За ніч бджоли заспокояться, отримають однаковий запах і зранку вже нормально працюватимуть.

З осені гнізда сімей треба скорочувати, щоб бджоли могли організувати зимовий клуб, і постачати їх якісними кормами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.