Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СКУПЧУВАННЯ БДЖІЛ скупчення великої кількості бджіл біля льотка, під прилітною або за вставною дошкою, іноді під дахом. С. б. відбувається в спеку в безузятковий період або при невеликому узятку, коли в гнізді, зайнятому розплодом, підвищується температура до 37 °С і вище. С. б. відбувається тоді, коли вентиляція ними вулика вже не допомагає. Найчастіше С. б. є ознакою того, що бджолина сім'я незабаром досягне або вже досягла ройового стану.

При С. б. припиняється медозбір, не запилюються рослини й сільськогосподарські культури. У сім'ях бджіл є велика кількість розплоду.

С. б. може відбуватися в період злодійства при відсутності узятку. У цьому випадку бджоли не сидять спокійно, а неспокійно переміщаються на передній стінці вулика й льотку. Пасічникові необхідно вжити всіх заходів проти злодійства й забезпечити бджолам підтримувальний узяток.

Іноді після встановлення відкачаних рамок у вулик бджоли припиняють вильоти за узятком і скупчуються під прилітну дошку. Це пояснюється тим, що залишки меду на дуже великій поверхні чарунок через свою гігроскопічність осушують повітря усередині гнізда. У такому випадку бджоли змушені замість звичайного збору й переробки нектару займатися зволоженням повітря усередині вулика. Для усунення цього відразу ж після відкачування меду відкачані стільники збризкують водою (можна за допомогою розпилювача) і лише після цього ставлять у вулик. Бджоли в цьому випадку не скупчуватимуться, а літання у поле незабаром відновиться.

Щоб уникнути С. б., треба утримувати сім'ї бджіл у просторих вуликах, краще в багатокорпусних, вчасно розширювати гнізда, під час перевезення пасік до медоносів забезпечувати бджіл доброю вентиляцією, не ставити вулики на пригріві, а якщо немає такої можливості, треба їх штучно затінювати підручними матеріалами.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.