Бджільництво - словник-довідник

СКУПЧУВАННЯ БДЖІЛ скупчення великої кількості бджіл біля льотка, під прилітною або за вставною дошкою, іноді під дахом. С. б. відбувається в спеку в безузятковий період або при невеликому узятку, коли в гнізді, зайнятому розплодом, підвищується температура до 37 °С і вище. С. б. відбувається тоді, коли вентиляція ними вулика вже не допомагає. Найчастіше С. б. є ознакою того, що бджолина сім'я незабаром досягне або вже досягла ройового стану.

При С. б. припиняється медозбір, не запилюються рослини й сільськогосподарські культури. У сім'ях бджіл є велика кількість розплоду.

С. б. може відбуватися в період злодійства при відсутності узятку. У цьому випадку бджоли не сидять спокійно, а неспокійно переміщаються на передній стінці вулика й льотку. Пасічникові необхідно вжити всіх заходів проти злодійства й забезпечити бджолам підтримувальний узяток.

Іноді після встановлення відкачаних рамок у вулик бджоли припиняють вильоти за узятком і скупчуються під прилітну дошку. Це пояснюється тим, що залишки меду на дуже великій поверхні чарунок через свою гігроскопічність осушують повітря усередині гнізда. У такому випадку бджоли змушені замість звичайного збору й переробки нектару займатися зволоженням повітря усередині вулика. Для усунення цього відразу ж після відкачування меду відкачані стільники збризкують водою (можна за допомогою розпилювача) і лише після цього ставлять у вулик. Бджоли в цьому випадку не скупчуватимуться, а літання у поле незабаром відновиться.

Щоб уникнути С. б., треба утримувати сім'ї бджіл у просторих вуликах, краще в багатокорпусних, вчасно розширювати гнізда, під час перевезення пасік до медоносів забезпечувати бджіл доброю вентиляцією, не ставити вулики на пригріві, а якщо немає такої можливості, треба їх штучно затінювати підручними матеріалами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.