Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СЛАБКА СІМ'Я — сім'я, яка займає восени 5-6 рамок, навесні (після виставки із зимівника) — 4-5 рамок. Утримувати на пасіці таку слабку сім'ю недоцільно.

С. с. у період зимівлі споживає більше корму, ніж середня, більше піддається захворюванню нозематозом і кишковими нездужаннями, не може охороняти гніздо від бджіл-злодійок, вирощує мало розплоду, швидше зношується. Така сім'я збиткова для пасіки.

Улітку, під час головного узятку, коли сильні сім'ї націлені на максимальний збір нектару, С. с. тільки вирощують розплід, а не займаються збиранням корму. Ці сім'ї набирають силу тільки до кінця головного узятку, коли відцвітають уже основні медоноси, так і не заготувавши собі на зиму кормів. їх підгодовують цукровим сиропом або медом, зібраним сильними сім'ями. Тому при наявності на пасіці С. с. необхідно з весни вирівняти їх, зробити середніми, а потім і сильними.

Якщо після виставки бджіл із зимівника була виявлена С. с., то при відсутності яких-небудь захворювань і наявності якісної матки, виправити її нескладно. Насамперед, вулик С. с. розміщають у безвітряному й доступному сонячним променям місці.

Після обльоту бджіл скорочують гніздо й перевіряють якість корму. Якщо він зацукрувався, закис або на стільниках є сліди проносу, сім'ям дають інші медопергові стільники або цукровий сироп. У цей період сім'ю обов'язково підгодовують пергою. Утеплюють гніздо й прикривають льотки до 8-9 мм.

Буквально через тиждень після виставки бджіл С. с. об'єднують в одну. їх пересаджують в один вулик із глухою перегородкою. Сім'ї краще обігрівають гніздо, а це сприяє їхньому розвитку. Кожна сім'я повинна мати свій льоток або ж користуватися одним верхнім льотком. Льотки скорочують і протягом 1—1,5 місяця закривають на ніч повністю, поки в природі не встановиться тепла погода.

Якщо в гнізда дати досить корму й води, у бджіл відпаде необхідність вилітати в холодну погоду на їхні пошуки. Сім'я займатиметься вирощуванням розплоду. Перше розширення гнізд проводять, як тільки розплодом заповняться центральні стільники й уже матка почне червити на крайній рамці.

З настанням стійкого тепла нові стільники ставлять скраю гнізда біля глухої перегородки; бджоли й матка охоче освоюють їх. Як тільки сім'ям стане тісно в одному вулику, їх розселяють у різні вулики.

Навесні С. с. можна підсилити за рахунок сімей, у яких є не менше 7 рамок з якісним розплодом. У таких сімей відбирають по одній рамці розплоду. Можна відібрати в ослабілих, але здорових сімей 2-3 рамки з малою кількістю розплоду й дати їм замість 1-2 повні рамки зі зрілим розплодом. Через 1-2 дні з того розплоду вийдуть молоді бджоли, і цей прийом можна знову повторити. Використання цього прийому призводить до швидкого зміцнення сім'ї.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.