Бджільництво - словник-довідник

СЛИВА — одна з найважливіших садових культур, що належить до родини розоцвітих. За зимостійкістю С. поступається вишні. Це кісточкове плодове дерево заввишки до 12 м. Листя розпускається після цвітіння дерев. Форма їх округла з городчасто-пильчатим краєм. Плоди, залежно від сорту, жовто-зеленого забарвлення, з восковим нальотом або темно-червоні. У насадженнях С. необхідно мати не менше двох сортів-запильників. Треба вміти правильно підібрати сорти-запильники, тому що не всі вони сумісні. Цвіте С. у травні близько 10 днів. Бджоли добре відвідують її квітки. Сильні бджолосім'ї в день можуть приносити до 1,8 кг нектару.

Для висаджування С. вибирають захищене від вітрів місце, тому що в зимовий час вони страждають сильніше вишні.

Висаджувати С. найкраще навесні. Роблять посадкову яму діаметром 0,80-1 м, завглибшки 40-60 см. У кожну яму треба внести перегній, суперфосфат, калійні добрива, попередньо перемішавши їх з родючою землею. У ряді між рослинами залишають 2,5-3 м, між рядами — 3-4 м.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.