Бджільництво - словник-довідник

СЛИВА — одна з найважливіших садових культур, що належить до родини розоцвітих. За зимостійкістю С. поступається вишні. Це кісточкове плодове дерево заввишки до 12 м. Листя розпускається після цвітіння дерев. Форма їх округла з городчасто-пильчатим краєм. Плоди, залежно від сорту, жовто-зеленого забарвлення, з восковим нальотом або темно-червоні. У насадженнях С. необхідно мати не менше двох сортів-запильників. Треба вміти правильно підібрати сорти-запильники, тому що не всі вони сумісні. Цвіте С. у травні близько 10 днів. Бджоли добре відвідують її квітки. Сильні бджолосім'ї в день можуть приносити до 1,8 кг нектару.

Для висаджування С. вибирають захищене від вітрів місце, тому що в зимовий час вони страждають сильніше вишні.

Висаджувати С. найкраще навесні. Роблять посадкову яму діаметром 0,80-1 м, завглибшки 40-60 см. У кожну яму треба внести перегній, суперфосфат, калійні добрива, попередньо перемішавши їх з родючою землею. У ряді між рослинами залишають 2,5-3 м, між рядами — 3-4 м.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити