Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СМОРОДИНА розповсюджений чагарник, що належить до із родини аґрусових. Росте біля берегів рік і струмків, на луках, у вільшняках і лісах, на краях боліт. Це один із найвимогливіших до вологості ґрунту ягідників. Він добре росте й плодоносить тільки на досить вологих, але не мокрих ділянках. Також рослина не любить пригріву, на відкритих високих і сухих місцях росте погано.

С. чорна чагарник заввишки 1-2 м. Стебла гіллясті, прямостоячі, темно-бурого або червонясто-коричневі кольору. Листя почергове, черешкове, частіше пальчасто-лопатеве, з ледь серцеподібною основою, зверху голе, знизу опушене по жилках. Квітки мають широкодзвіночковий п'ятипелюстковий віночок, пелюстки якого дрібні, яйцеподібні, червонуватого або білуватого кольору. Нектар у С. чорної з'являється ще в бутонах за 6— 8 годин до розпускання квітки, знаходиться він у нектарнику квітки, покриває нижню частину квіткової трубки й верхню частину зав'язі. Цвіте в травні червні. Плоди дозрівають у липні-серпні.

С. чорної виведено вже багато сортів, які відрізняються один від одного розмірами кущів, плідністю, величиною, вагою, смаком й ароматом ягід. Оптимальна температура для виділення нектарниками квіток нектару вдень 23-25 °С, уночі не нижче 12-14 °С. При сприятливих умовах погоди максимальна кількість нектару накопичується до 16-ї год, при несприятливих до 12-ї год, але зі значно меншою кількістю нектару.

У першому випадку з 1 га збирають від 13 до 32 кг, у другому від 7 до 21 кг.

Розмножують С. чорну черешками й відводками.

С. червона (порічки) — чагарник заввишки до 1,5 м. Вимоги до ґрунту такі ж, як і в С. чорної. Квітки в пониклих гронах. Плоди від червоного до жовтуватого відтінку. За нектаропродуктивністю С. червона значно поступається чорній. Залежно від сорту можна одержати від 43 до 100 кг меду з 1 га суцільних насаджень.

Розмножують С. червону черешками й відводками.

С. золотава — чагарник заввишки до 3 м. Вирощують як ягідну й медоносну рослину, а також як ґрунтозахисну. Засухостійка, зимостійка, дає високі врожаї. Поширена в степовій і лісостеповій зонах. Квітки зібрані в гроно. У кожному суцвітті від 6 до 18 квіток золотаво-жовтого забарвлення. Цвіте в травні протягом 2 тижнів. С. золотава вирізняється високою медопродуктивністю й уважається одним із найкращих медоносів, з 1 га суцільних насаджень можна одержати до 100 кг меду. Розмножують С. золотаву насінням і відводками.

С., даючи достатню кількість меду, ще й чудово підтримує узяток у безузятковий час, тому добре висаджувати її на припасічних ділянках. Крім того, листя і ягоди С. мають сильний запах, що служить частковим захистом від поїдання її тваринами. У цій медоносній рослині комах приваблює нектар, який лежить відкрито.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.