Бджільництво - словник-довідник

БЛЕКОТА ЧОРНА, або куряча сліпота, — одно -, дворічна трав'яниста рослина із родини пасльонових.

Росте як бур'ян поблизу житла, під парканами, на пустирях, у канавах, на берегах рік, парових полях. Поширена практично на всій території СНД. Рослина вкрита м'якими залозистими липкими волосками з неприємним запахом. Стебло заввишки 50- 90 см, пряме, волохате, трубчасте, вкрите листям. Листя велике, з верхнього боку зелене, з нижнього — сірувато-зелене, розміщається по черзі, довгасто-яйцеподібної форми, з глабокими виїмками, зубчасте. Квітки великі, з фіолетовими жилками, дзвоноподібні, зібрані на кінцях гілочок і верхівці стебла. Плід — двогніздова насінна коробочка, що має форму глечика з напівсферичною кришечкою.

Цвіте з липня по вересень. Бджоли збирають із Б. пилок і темно-жовтий нектар. Пилок для бджіл є отруйним.

Б. — отруйна рослина, містить велику кількість алкалоїдів; використовується в медицині як лікувальний засіб.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.