Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СНІЖНОЯГІДНИК, або білоягідник, — широко розповсюджений декоративний гіллястий низькорослий чагарник.

С. — багаторічна рослина із родини жимолостевих. Дуже цінується бджолярами й озеленювачами. Дуже невибагливий. Витривалий до сухості повітря, невимогливий до ґрунту, добре росте навіть на ущільнених ґрунтах з домішкою різного сміття й вапна. Гарний як жива огорожа. Його висаджують у садах і парках, на схилах для зміцнення землі, найкраще приживається на дні яру. Тіньовитривала рослина. Чагарник досягає 1,5-2 м заввишки. Крона округла з голими коричнево-сірими пагонами. Листя супротивне, просте, цільнокрайнє, на кореневих пагонах великозубчасте, біля основи округлене або звужене, на вершині гостре або притуплене. Колір листя зверху темно-зелений, знизу — світліший, із синюватим відтінком. Квітки рожеві, дрібні, зібрані по 1-4 у стоячих вершинах і пазушних колоссях. Плід — неїстівні, круглої форми білі ягоди в щільних гронах, які залишаються на кущах на зиму. Ягоди непридатні для вживання всередину. Цвіте із середини липня — початку серпня й практично до заморозків. Середня тривалість цвітіння 45 днів. Чудовий медонос: виділяє нектар протягом тривалого часу, до осені.

Бджоли охоче відвідують квітки чагарнику навіть під час слабкого дощу.

Мед, одержуваний з Б., високої якості, лимонно-жовтого кольору. В окремі роки медозбір з рослини буває дуже рясним.

Легко розмножується насінням, пагонами й черешками. Швидко вкорінюється й росте. Рекомендується озеленювати припасічні Ділянки сніжноягідником і використовувати рослину для пізнього узятку, забезпечивши бджолам добрий розвиток.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.