Бджільництво - словник-довідник

СОНЯШНИКОВО-ФАЦЕЛІЄВА СУМІШ — висівається як на силос, так і на насіння цих культур. Ця суміш дає бджолам рясний і тривалий узяток завдяки тому, що фацелія зацвітає на 45-й день після висівання, а соняшник — на 68-й, тобто бджоли спочатку збирають нектар з фацелії, а потім з фацелії й соняшнику одночасно.

При вирощуванні суміші на насіння медопродуктивність складає близько 100 кг з 1 га, на силос — близько 60 кг з 1 га.

Вирощують суміш так само, як і чисті посіви соняшнику, квадратно-гніздовим способом (70 х 70 см), в одне гніздо з насінням соняшника (на глибину 5-6 см) сіється також насіння фацелії (2-3 см). Норма висівання насіння на 1 га: соняшнику — 10 кг, фацелії — 2 кг. Суміш на силос збирають через 20-22 дні після початку масового цвітіння фацелії, коли бджоли зібрали з неї основний узяток. На насіння — при повній спілості насіння соняшнику.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.