Бджільництво - словник-довідник

СОРОКОПУДИ — найнебезпечніші для бджіл птахи. Це дрібні, рідше — середнього розміру птахи з характерним гачкоподібним дзьобом.

Існує багато видів С. Населяють вони зарості чагарників, узлісся, заплави рік, культурні насадження на рівнинах і в горах. Уникають густих заростей дерев. Харчуються хребетними й безхребетними комахами. Найчастіше винищує бджіл-складальниць сірий С. Довжина його тіла 27 см. Спина самця попелясто-сіра, плечі й черевце білі, крила та хвіст зверху чорні. Самка забарвлена менш яскраво.

Рудий, С. (жулан), завдовжки близько 20 см. У самця спина та плечі рудувато-червоні, інша частина верху блакитнувато-сіра, нижній бік білий із червонуватим відтінком. У самки спина рудувато-бура, черевце жовтувато-буре з бурими смугами.

Червоноголовий С., довжина якого 18 см. У самця голова рудувато-червона, спина, крила та хвіст чорні, на крилах і на плечах є білі плями. Черевце біле з рудуватим відтінком. У самки оперення блідіше, ніж у самця.

Чорнолобий С., довжина його досягає 24 см. У самця попелясто-сіра спина, черевце рожевого відтінку, крила чорні з білою плямою. Оперення самки блідіше. Усі С. досить ненажерливі. Поселяючись поблизу пасік, вони завдають їм величезної шкоди. Улітку 55 % корму сірого С. складають комахи, з них 1/4 джмелі, восени відповідно 94 і 41 %. Дрібних комах, а також робочих бджіл С. з'їдають на льоту, великих комах, таких як матки джмелів і бджіл, вони надягають на колючки чагарників.

Заходи боротьби. С. відлякують з пасік так само, як і щурок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.