Бджільництво - словник-довідник

СПЕРМА сім'яна речовина, виділювана при статевому акті. С. складається зі сперматозоїдів і продуктів виділення статевих органів. Сперматозоїди знаходяться у насінниках, що лежать із боків черевця трутня. Зрілі сперматозоїди являють собою дрібні тіла з довгими вібруючими хвостиками. У трутня запас С. зберігається в насінниках до кінця життя. Під час спарювання С. з насінників спускається сім'япроводами у секреті мускусних залоз через сім'явивідну канальну протоку в луковицю пеніса.

У матки С. надходить у парні яйцепроводи. При черговому спарюванні вона одержує нові порції С. Один трутень виділяє до 0,84 мм3 С., матка ж, після повернення зі спарювання, може мати її в кілька разів більше.

У матки є яєчники, у яких розвиваються готові до запліднення яйця: два парні яйцепроводи, з'єднані в короткий загальний яйцепровід. Загальний яйцепровід переходить у піхву, що відкривається назовні біля основи жала. На стінці піхви знаходиться сім'яприймач для сперматозоїдів. Спочатку сперматозоїди зберігаються в парних яйцепроводах, потім вони потрапляють у піхву й накопичуються в сім'яприймачі. Сперматозоїди усередині сім'яприймача зберігають життєздатність протягом усього продуктивного життя матки.

Яйце яйцепроводом спускається в піхву й після закінчення процесу дозрівання запліднюється сперматозоїдами, які надходять із сім'яприймача. Із запліднених яєць розвиваються личинки самок, із незапліднених личинки трутнів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.