Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СПЕРМА сім'яна речовина, виділювана при статевому акті. С. складається зі сперматозоїдів і продуктів виділення статевих органів. Сперматозоїди знаходяться у насінниках, що лежать із боків черевця трутня. Зрілі сперматозоїди являють собою дрібні тіла з довгими вібруючими хвостиками. У трутня запас С. зберігається в насінниках до кінця життя. Під час спарювання С. з насінників спускається сім'япроводами у секреті мускусних залоз через сім'явивідну канальну протоку в луковицю пеніса.

У матки С. надходить у парні яйцепроводи. При черговому спарюванні вона одержує нові порції С. Один трутень виділяє до 0,84 мм3 С., матка ж, після повернення зі спарювання, може мати її в кілька разів більше.

У матки є яєчники, у яких розвиваються готові до запліднення яйця: два парні яйцепроводи, з'єднані в короткий загальний яйцепровід. Загальний яйцепровід переходить у піхву, що відкривається назовні біля основи жала. На стінці піхви знаходиться сім'яприймач для сперматозоїдів. Спочатку сперматозоїди зберігаються в парних яйцепроводах, потім вони потрапляють у піхву й накопичуються в сім'яприймачі. Сперматозоїди усередині сім'яприймача зберігають життєздатність протягом усього продуктивного життя матки.

Яйце яйцепроводом спускається в піхву й після закінчення процесу дозрівання запліднюється сперматозоїдами, які надходять із сім'яприймача. Із запліднених яєць розвиваються личинки самок, із незапліднених личинки трутнів.









загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.