Бджільництво - словник-довідник

СПІВЖИТТЯ МАТОК часто спостерігається при «тихій» зміні маток, особливо в сірих гірських кавказьких і кубанських бджіл. Але в цьому випадку стара матка незабаром зникає, а молода залишається в сім'ї.

Матки, як правило, вороже ставляться одна до одної. Якщо у вулику з'являються дві й більше маток, вони починають боротьбу між собою, поки не переможе найрухливіша й найсильніша. Самі ж бджоли, у сім'ї яких є плодова матка, не приймають і вбивають інших маток. Виходить, С. м. зустрічається тільки при «тихій» зміні маток. У такому випадку бджоли охороняють стару матку до її смерті, не даючи молодій убити її.

С. м. в одній сім'ї можна ненадовго домогтися штучним шляхом, але тут слід тримати тільки старих маток, тому що молоді не уживуться між собою, і незабаром однаково залишиться одна матка. Надійним буде спосіб, якщо кладка яєць двох маток буде у вулику наглухо перегороджена вставною дошкою.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.