Бджільництво - словник-довідник

СПІВЖИТТЯ МАТОК — часто спостерігається при «тихій» зміні маток, особливо в сірих гірських кавказьких і кубанських бджіл. Але в цьому випадку стара матка незабаром зникає, а молода залишається в сім'ї.

Матки, як правило, вороже ставляться одна до одної. Якщо у вулику з'являються дві й більше маток, вони починають боротьбу між собою, поки не переможе найрухливіша й найсильніша. Самі ж бджоли, у сім'ї яких є плодова матка, не приймають і вбивають інших маток. Виходить, С. м. зустрічається тільки при «тихій» зміні маток. У такому випадку бджоли охороняють стару матку до її смерті, не даючи молодій убити її.

С. м. в одній сім'ї можна ненадовго домогтися штучним шляхом, але тут слід тримати тільки старих маток, тому що молоді не уживуться між собою, і незабаром однаково залишиться одна матка. Надійним буде спосіб, якщо кладка яєць двох маток буде у вулику наглухо перегороджена вставною дошкою.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити