Бджільництво - словник-довідник

СПІРЕЯ (таволга) — розповсюджена трав'яниста рослина, але частіше зустрічається у вигляді чагарнику. Існує кілька видів медоносної С.: С. верболиста, С. калинолиста, таволга, земляні горішки, таволжник. Усі С. різняться між собою за суцвіттями. Одні люблять легкий ґрунт, а деякі види — вогкий. На сухих, відкритих місцях ростуть погано. Найчастіше ці види С. можна зустріти на берегах рік і канав, у парках і садах.

С. верболиста, друга назва — дикий чай. У дикому стані росте в Сибіру на берегах рік, на жирних і вогкуватих землях. Часто розводиться як декоративна рослина. Цей чагарник досягає 1,25 м заввишки. Пагони прутоподібні, від кореня ребристі, молоді — пухнасті, більш зрілі — голі, червоно-жовтого кольору. Листя почергове, короткочерешкове, довгасто-ланцетної форми, гостровершинне, на краях війчасте, голе, з випуклими сітчастими нервами. У період цвітіння на вершині чагарнику утворюються пірамідальні біло-червоні мітелки до 12 см завдовжки.

Цвіте в червні — липні. Нектар і пилок дає в помірній кількості.

С. калинолиста — чагарник заввишки до 1,2 м. Гілки сірі, пагони жовто-червоні. Листя почергове, яйцеподібне. Квітки червонясто-білі, зібрані в кулясті щитки.

Цвіте в червні й дає бджолам нектар і пилок.

Таволга — багаторічна рослина, яка росте на мокрих луках, берегах рік, уздовж канав і сягає заввишки 1,5 м. Стебло вкрите листям, вгорі гіллясте. Листя зеленувато - або білоповстяне. Квітки маленькі, жовто-білі, зібрані у велике мітелкове суцвіття. Запах у квіток нудотно-медяний.

Цвіте з червня по серпень. У деякі роки бджоли беруть із неї пилок і нектар.

Земляні горішки можна зустріти на пасовищах, у заплавних луках, у соснових борах. Це багаторічна рослина до 6 см заввишки. Стебло зверху мало вкрите листям, кругле. Листя з багатьма (більше 20) парами листочків. Квітки досить великі, з білими або червонуватими пелюстками, зібрані в мітелкові суцвіття.

Цвіте в червні — липні. Бджоли беруть із них нектар і пилок.

Таволжник, друга назва — таволга горобинолиста. Широко цінується як декоративна рослина. Його часто використовують для укріплення вибоїн й обвалів. Це чагарник заввишки до 1,25 м. Стебло густо вкрите листям. Листя почергове. Квітки білі, зібрані в мітелки.

Цвіте в червні — липні протягом тривалого часу. Дає бджолам нектар і пилок.

Найчастіше С. висаджується в декоративних посадках. Рекомендується як живі огорожі.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити