Бджільництво - словник-довідник

СПОКІЙ БДЖІЛ — фізіологічний стан, при якому значно знижені основні процеси життєдіяльності організму бджіл — дихання, обміну речовин, загальмовані реакції на зовнішні подразники. Зовні спокій бджіл виявляється в уповільнених рухах або повній їхній відсутності. Необхідно розрізняти короткочасний і тривалий (зимовий) С. б.

Короткочасний С. б. можна спостерігати в окремих бджіл або в цілої групи у весняно-літній період. Причиною його може служити відпочинок або сон бджіл. Під час відпочинку бджоли нерухомо сидять на стільниках або заповзають в чарунки. С. б. може тривати до ЗО хвилин, після чого вони знову беруться до роботи. Сплять бджоли з настанням темряви та значно довше, ніж відпочивають.

Тривалий, зимовий, С. б. спостерігається в зимовому клубі бджіл. Настає він поступово. Восени, коли в природі закінчується узяток, сім'ї припиняють вирощувати розплід. Це призводить до зниження температури в гнізді, зниження споживання кормів. При зниженні температури до 8-10 °С бджоли організують клуб, що оптимально забезпечує С. б. Бджоли щільно сидять на стільниках у середині гнізда й обігрівають одна одну. Періодично крайні бджоли переміщаються в центр клубу, а з центру — на край. При зниженні температури повітря поза вуликом клуб бджіл стає ще щільнішим, при підвищенні — він розширюється. У клубі бджіл постійно відбувається терморегуляція, що забезпечує зимовий С. б.

Негативно впливають на С. б. у зимовому клубі підвищення температури й вологості повітря, недоброякісні корми, сторонні шуми й запахи, світло.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.