Бджільництво - словник-довідник

СТЕЛАЖІ — спеціальні полиці в зимівнику, на яких розміщають вулики. У великих зимівниках вулики, без використання С., установлюють один на іншій. Залежно від висоти приміщення, С. роблять дво'ярусними або триярусними.

У чотирирядному приміщенні встановлюють С. 55-сантиметрової ширини із шириною проходу між ними 90 см, між стінками зимівника та крайніми С. залишають 10 см, а між центральними — 20 см. Ширина такого зимівника буде 4,4 м.

Висота приміщення 2,5-3 м. С. установлюють у три яруси, хоча сьогодні багато бджолярів не розміщають вулики з бджолами на С., а встановлюють їх один на іншій у кілька рядів, що в багато разів збільшує ємність зимівників і скорочує витрати на їхнє будівництво.

Довжина зимівника визначає кількість вуликів, розділену на кількість С. Результат показує, скільки вуликів можна розмістити на одному С. Отриманий результат множать на 65 см, щоб визначити довжину С. (55 см — ширина вулика, 10 см — відстань між вуликами, 55 + 10 = 65). При цьому враховують, що центральні С. повинні бути коротшими за дві крайні на 1-1,5 м (це відстань розрахована на відкривання дверей зимівника усередину приміщення).

З розрахунку на 200 бджолиних сімей має припадати 12 С., по 17 вуликів на кожний (200 вуликів: 12 С.), при цьому на крайніх С. буде розміщено 18, а на центральних —' 16 вуликів. Усього в приміщенні розміститься 204 вулики (18 х 3 х 2 + 16 х 3 х 2), і довжина бічних С. відповідно дорівнюватиме 11,7 м (65 см х 18 вуликів), центральних — 10,4 м (65 см х 16 вуликів).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.