Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

СТЕЛЯ ВУЛИКА — установлюється для обмеження гнізда бджолосім'ї зверху. С. в. перепиняє перехід бджіл з корпуса під дах вулика, допомагає зберігати в гнізді бджіл тепло. С. в. використовують у різних типах вуликів по-різному, але в усіх витримують підрамковйй простір заввишки 10 мм. Він складається з окремих дощечок, що в разі потреби можуть бути скріплені спеціальними нашивками. Роблять С. в. з різних матеріалів — дощок, фанери. С. в. розташована поверх рамок корпуса або магазинної надставки.

Стеля багатокорпусного вулика складається зазвичай з п'яти дощечок, скріплених зверху двома планками. Розміри стелі 490 х 400 х 10 мм.

У двокорпусному вулику на 24 рамки стелю збирають із шести 10-міліметрових дощок, довжина яких 478 мм, ширина — 80 мм. Дощечки укладають у фальци, вибрані в передній і задній стінках корпуса. У білоруському вулику — складають із дощечок завтовшки 10 мм.

С. в. захищають гніздо бджіл у холодну погоду, а влітку — від перегрівання. Улітку найкраще класти С., ніж полотнинку, тому що вона забезпечує кращу вентиляцію в гнізді. Дощаті С. в. створюють над рамками вільний простір, через який бджоли переходять із вулички у вуличку. При огляді гнізда стелини знімають із тієї частини гнізда, що її необхідно оглянути. У С. є велика перевага. Але при відсутності верхнього льотка у вуликах, накритих С., спостерігається утруднене випаровування вологи, що особливо негативно позначається під час зимівлі бджіл: вогкість і цвіль. У таких випадках для кращого випаровування вологи між стелинами залишають щілини.

Якщо у вулику немає верхнього льотка, то дві стельові дощечки розсовують (збоку від вставної дошки) над гніздом на З мм. Це поліпшує вентиляцію гнізда. Узимку фанерний С. в. краще замінити на полотнинки.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.