Бджільництво - словник-довідник

СТРЕПТОМІЦИН антибіотик, отриманий з культури променистого гриба. Порошок або пориста маса сіро-рожевого або майже білого кольору, без запаху, гіркуватого смаку. С. добре розчиняється у воді. На етикетках препарату виробником завжди вказується одиниця дії (ОД).

С. застосовують у медицині й ветеринарії, при туберкульозі, дизентерії й інших хворобах.

У бджільництві С. використовують для лікування бджолосімей, хворих європейським й американським гнильцями. Препарат розводять у холодній кип'яченій воді й додають цукровий сироп з розрахунку 500 тис. ОД (0,5 г) на 1 л. Підгодування дають 3-4 рази по 0,5-1 л (залежно від сім'ї) через кожні 5 днів. При лікуванні С. деякі мікроби швидко утворюють проти його дії стійкі форми.

Препарат зберігають у темному, сухому й прохолодному приміщенні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.