Бджільництво - словник-довідник

СТЯГНИКРОВ ЛІКАРСЬКА — багаторічна трав'яниста рослина із родини розоцвітих. Поширена скрізь. Росте на луках, узліссях лісів, серед чагарників, можна зустріти на окраїнах боліт і на берегах водойм. Стебло пряме, у верхній частині гіллясте, досягає 1 м заввишки. Кореневище майже горизонтальне, товсте, дерев'янисте. Листя непарноперисте, у прикореневій частині утворює розетку, стеблове — сидяче, нагадує листя горобини звичайної. Квітки мають спочатку зеленуватий відтінок і поступово переходять у червонуватий, на довгих квітконосах зібрані в овальні голівки. Цвіте в червні — серпні. С. — чудовий медонос. Бджоли добре відвідують квітки, особливо на початку цвітіння. Розмножується С. л. насінням й відрізками кореневищ. С. л. використовується в медицині й ветеринарії.

С. можна сплутати з дуже схожим на неї чорноголовником стягникровним. Чорноголовник росте в кам'янистих місцях і на схилах. Ч. к. значно нижчий С. л., досягає максимум 60 см, містить від 9 до 25 листочків в листі, у С. л. — 7-13, і має кулясті суцвіття із зеленуватими квітками. Цвіте в червні-липні.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити