Бджільництво - словник-довідник

СТЯГНИКРОВ ЛІКАРСЬКА — багаторічна трав'яниста рослина із родини розоцвітих. Поширена скрізь. Росте на луках, узліссях лісів, серед чагарників, можна зустріти на окраїнах боліт і на берегах водойм. Стебло пряме, у верхній частині гіллясте, досягає 1 м заввишки. Кореневище майже горизонтальне, товсте, дерев'янисте. Листя непарноперисте, у прикореневій частині утворює розетку, стеблове — сидяче, нагадує листя горобини звичайної. Квітки мають спочатку зеленуватий відтінок і поступово переходять у червонуватий, на довгих квітконосах зібрані в овальні голівки. Цвіте в червні — серпні. С. — чудовий медонос. Бджоли добре відвідують квітки, особливо на початку цвітіння. Розмножується С. л. насінням й відрізками кореневищ. С. л. використовується в медицині й ветеринарії.

С. можна сплутати з дуже схожим на неї чорноголовником стягникровним. Чорноголовник росте в кам'янистих місцях і на схилах. Ч. к. значно нижчий С. л., досягає максимум 60 см, містить від 9 до 25 листочків в листі, у С. л. — 7-13, і має кулясті суцвіття із зеленуватими квітками. Цвіте в червні-липні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.