Бджільництво - словник-довідник

СУЛЬФАНІЛАМІДИ — відрізняються хіміотерапевтичними особливостями в основному бактеріологічного характеру. Усі С. — кристалічні порошки білого відтінку. Погано розчиняються у воді й в органічних розчинниках. Не руйнуються при нагріванні до 150 °С.

С. застосовують у бджільництві як стимулятори для розвитку сімей і проти інфекційних хвороб бджіл, також гнильцевих хвороб. ДО С. належать: сульфадимезин, сульфазол, сульфантрол, норсульфазолнатрій та ін. у концентрації від 0,5 до 2 г на 1 л цукрового сиропу, води або на 20 г сухого розчинника (цукрова пудра, крохмаль тощо).

Лікувальний сироп дають по 100 мл на вуличку; обприскують стільники й бджіл водяними розчинами по 100 мл на рамку або запилюють лікувальним дустом по 2 г на рамку.

Слід знати, що всі С., застосовувані для лікування гнильців, не вбивають спори збудника, що залишилися на стінках вуликів, рамках, вставних дошках, годівницях, полотнинках тощо. Ці спори залишаються життєздатними протягом року.

Іноді неправильне застосування С. завдає шкоди не тільки бджолам, але й людині. Передозування або згодовування ліків у великих кількостях протягом тривалого часу призводять до скорочення матками яйцекладок і загибелі бджіл. Для людини становлять небезпеку ті кормові запаси, які містили в собі лікувальні препарати, потім пішли на переробку й потрапили в товарну продукцію. Заниження доз або порушення інтервалу згодовування не усуває захворювання, а змінює його ознаки іноді настільки, що важко поставити правильний діагноз.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.