Бджільництво - словник-довідник

СУНИЦЯ — трав'яниста рослина із родини розоцвітих. Дикоросла С. зустрічається на луках, трав'янистих схилах, у розріджених лісах, на вирубках, галявинах, узліссях. Культивується повсюдно. Вимагає добре освітлюваних сонцем ділянок на очищеному від бур'янів родючому ґрунту.

3. лісова — багаторічна трав'яниста рослина заввишки 5- 20 см. Листя складне, трійчасте, великозубчасте, довгочерешкове. З пазух прикореневого листя розвиваються довгі повзучі пагони, які поступово вкорінюються. Квітки білі або білувато-рожеві, ніжні. Плоди — яскраві запашні ягоди. Цвіте в травні — червні.

Серед культивованих сортів зустрічаються з двостатевими квітками, здатними до запилення в межах сорту. При ізоляції від запильників сім'ябруньки дегенерують, утворюються сухі сім'янки. Існують сорти з недорозвиненими тичинками, тому поруч із ними необхідно висаджувати сорти-запильники й використовувати на запиленні бджіл. У квітках С. є безліч тичинок і маточок. Віночок білого кольору. Суцвіття — малоквіткове гроно. Плід — сім'янки, занурені в розросле квітколоже. Нектарники розташовані між маточками й тичинками. Цвіте в червні протягом 20 днів. З 1 га можна отримати до 10 кг товарного меду.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити