Бджільництво - словник-довідник

СУРІПИЦЯ — дворічна бур'яниста рослина із родини хрестоцвітих. Росте на вологих ґрунтах, на ріллях, сирих луках, на берегах рік й озер. Найбільший інтерес для бджільництва становить С. звичайна, С. дугоподібна й С. пряма.

С. звичайна досягає заввишки 60 см. Нижнє листя ліроподібне, з великою кінцевою долею, верхнє — цільнозубчасте. Віночок золотаво-жовтий. Пелюстки удвічі довші чашечки. Стручки опукло-чотиригранні. Цвіте з травня до серпня. С. дуже приємно пахне, приваблюючи бджіл. Дає комахам багато нектару й пилку. Медоносність з 1 га суцільних насаджень — 35-40 кг.

Мед зелено-жовтого кольору, ароматний, приємний на смак.

С. дугоподібна, дворічна рослина, заввишки від 20 до 60 см. Як і попередній вид, має жовті квітки.

С. пряма — заввишки до 80 см. Росте на вологих місцях. Квітки блідо-жовті. Рослина дає бджолам нектар і пилок.

С., що росте на полях як бур'ян, необхідно знищувати.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.