Бджільництво - словник-довідник

СУХИЙ ЗАСІВ — незаразна хвороба, що супроводжується висиханням яйця до моменту виходу з нього зародка.

Причина хвороби. Бджоли недостатньо доглядають за розплодом. Хвороба з'являється в тих випадках, коли бджоли-годувальниці не змочують шкарлупу личинковим кормом, вона залишається сухою і зародок не в змозі її прорвати. Через відсутність корму личинка швидко гине. Неотримання корму протягом 4-5 год призводить до загибелі личинок.

Перебіг хвороби. Хвороба короткочасна. Виникає при випадковій масовій загибелі бджіл, при наявності в гнізді занадто великої кількості рамок із засівом або при пересадженні бджолярем великої кількості молодих нелітних бджіл в інші сім'ї. Хвороба припиняється, як тільки врівноважується співвідношення засіву й молодих бджіл.

Таке явище можна спостерігати при роїнні сім'ї, при нальоті старих бджіл на матку й на рамки з великою кількістю засіву. У цих випадках сім'я втрачає молодих бджіл-годувальниць і з'являється С. з.

Діагноз установлюється візуально. У чарунках стільників можна знайти яйця, навколо яких відсутній личинковий корм. Розглядаючи під лупою окремі яйця, можна визначити, які з них з повністю сформованими личинками.

Заходи боротьби. Слід підсилити сім'ю нелітними бджолами, забезпечити її доброякісним кормом. Хвороба може минути й без надання допомоги сім'ї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.