Бджільництво - словник-довідник

СХИЛЬНІСТЬ БДЖІЛ ДО ЗЛОДІЙСТВА проявляється в безузятковий період.

На кожній пасіці серед однієї й тієї ж популяції бджіл завжди є сім'ї, схильні до злодійства. Саме до цих сімей необхідно вживати певних заходів. Якщо ж на пасіці є кілька порід бджіл, необхідно бути дуже уважним, тому що злодійкуватість у них неоднакова.

Особливою злодійкуватістю вирізняються бджоли південних популяцій, особливо бджоли італійської породи, потім уже грузинські, кавказькі й середньоросійські. Грузинські бджоли вирізняються ще й тим, що чудово охороняють своє гніздо від бджіл-злодійок.

Якщо виявлене бджолине злодійство, то в обкраденій сім'ї зменшують льоток до таких розмірів, щоб у вулик могли одночасно входити тільки 1-2 бджоли. Якщо це не допоможе, обкрадений вулик забирають на 1-2 дні в прохолодне приміщення, а на його місце ставлять порожній. За цей час бджоли-злодійки віднадяться прилітати сюди за кормом, і вулик із бджолами повертають на місце.

Злодійство починається з раннього ранку й закінчується пізно ввечері, навіть у похмурі й холодні дні. Бджоли-злодійки квапливо виходять із вуликів обкрадених сімей, важко піднімаються в повітря. Якщо при здавлюванні черевця такої бджоли із зобка виділиться крапля меду це бджола-злодійка.

Злодійство, яке виникло непомітно, може поширитися на інші сім'ї й завдати значних втрат пасіці. Найчастіше у виниклому бджолиному злодійстві винуватий сам пасічник.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити