Бджільництво - словник-довідник

СХРЕЩУВАННЯ — метод розведення сільськогосподарських тварин, при якому проводять спарювання тваринних різних порід одного зоологічного виду. Потомство, отримане від С. двох порід, називається поміссю. Помісь об'єднує в собі якості обох порід.

Помісні бджолині сім'ї відрізняються вищою продуктивністю, ніж місцеві, а також характерними морфологічними ознаками: довшим хоботком, «темною» печаткою меду. Найціннішими є помісі першого покоління.

С. використовується в бджільництві для поліпшення якостей якої-небудь однієї або створення нової, продуктивнішої породи. Найпоширенішими популяціями бджіл південних країн є помісні бджоли, отримані в результаті природного схрещування сірих гірських кавказьких бджіл з жовтими іранськими. Серед цих двох рас особливо виділяються: кабахтапінська (субальпійська) бджола, шахдагська, нухінська, ленкоранська, нахічеванська й кура-араксинська.

Існує також вступне С., що припускає подальше розведення помісі «у собі», з обов'язковою перевіркою на якість потомства й виведенням заводських ліній. Вступне С. здійснюються тоді, коли місцеві бджоли загалом відповідають висунутим до них вимогам, але мають якийсь недолік, що його не можна швидко усунути при чистопорідному розведенні. Для цього С. вибирають ту расу бджіл, у якої добре виражена саме та ознака, якої бракує в місцевих бджіл. Суворо індивідуальний відбір з перевіркою за якістю потомства дозволяє одержувати племінних, а не маток для користування.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.