Бджільництво - словник-довідник

ТАТАРНИК ЗВИЧАЙНИЙ — дворічна рослина із родини складноцвітих. Росте як бур'ян уздовж доріг, поблизу насипів, на схилах і в полях. Розповсюджений на всій території СНД. Стебло високе (від 50 до 200 см), має колючі лопатеві крила, які закінчуються гострою колючкою. Вся рослина білувато-павутиниста. Нижнє листя біля основи звужено-перистолопатеве, загострене; верхнє — сидяче, цільне, двозубчасте. Кошики одиночні, але частіше їх буває 2-3 на верхівці розгалужених стебел. Квітки дрібні, трубчасті, двостатеві, різноманітного кольору: рожеві, світло-фіолетові, пурпурні, іноді зустрічаються білі. Листя обгортки: нижнє — шиловидне, колюче, зовнішнє — випрямлене, закінчується жовтим шипом. Цвіте в червні — вересні.

Т. на смак гіркий, але не отруйний. Рослина дає достаток пилку й нектару, цвіте до середини вересня, забезпечуючи підтримувальний узяток.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити