Бджільництво - словник-довідник

ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ В ЗИМІВНИКУ — має вирішальне значення для нормальної зимівлі бджіл.

Протягом всієї зими в приміщенні має підтримуватися стабільна Т.: в областях з підвищеною вологістю повітря — близько 3-4 °С, у районах із сухішою зимою — від 0 до 2 °С, а відносна вологість повітря повинна коливатися в межах 80-90 % . Бджоли особливо погано переносять різкі коливання температури, що викликають появу вогкості у вуликах. При цьому краплі води можуть замерзати на стінках, стелі або дні, утворюється крижана кірка навколо клубу, що призводить до загибелі бджіл. Вогкість у вулику призводить до розвитку цвілі на стінках і рамках, до псування корму, тому сирі приміщення зовсім непридатні для зимівлі в них бджіл.

Максимально припустимі коливання Т. — від -2 до +4 °С (для сім'ї середньої сили — від 2 до 4 °С, для сильної — від 0 до 2 °С). Різкі температурні коливання викликають занепокоєння бджіл і підвищену витрату запасів корму, наслідком чого є спрага й пронос бджіл. А при підвищеній вологості повітря у відволожених вуликах з'являється цвіль, закисає мед — основний зимовий корм бджіл, а розріджений мед викликає в бджіл пронос і може призвести до захворювання нозематозом. При зниженій вологості повітря мед у стільниках дуже швидко кристалізується, бджоли починають тривожитися, відчувати спрагу, що призводить до великого відходу бджолиних сімей.

Щоб уникнути ослаблення сімей, необхідно наприкінці зими майже щодня відвідувати зимівник і знижувати в ньому Т., підсилюючи вентиляцію, відкриваючи на ніч двері в зимівник, приносячи й розставляючи в діжках і коритах сніг і лід, споюючи бджолам воду. Якщо знизити Т. не вдасться, то вулики наприкінці дня виставляють на свої місця на пасіці. Холодна ніч подіє на бджіл заспокійливо, коли погодні умови дозволять, вони зроблять обліт.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.