Бджільництво - словник-довідник

ТЕПЛИЙ ЗАМЕТ — паралельне розташування стільників до льотка, де чарунки стільників спрямовані на передню й задню стінки вулика. У типових вуликах передбачений холодний замет, тому що бджоли в таких вуликах краще працюють у теплу пору року, менше рояться, швидше переробляють принесений нектар. Т. з. дає більше переваг бджолам узимку й у ранньовесняний період.

Експериментальним шляхом було з'ясовано, що бджоли значно краще зимують, а напровесні більше вирощують розплоду при такому розташуванні стільників. У гнізді бджіл не буває протягів, зберігається рівна температура, що сприяє розвитку розплоду. Але в другій половині весни й улітку, навпаки, паралельне розташування рамок погіршує вентиляцію гнізда, сприяє роїнню, знижує літну роботу бджіл.

Незважаючи на переваги Т. з., не кожен вулик можна переобладнати під нього. Навіть якщо це зробити, то на переставляння рамок піде багато часу, це трудомісткий процес.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити