Бджільництво - словник-довідник

ТЕПЛИЙ ЗАМЕТ — паралельне розташування стільників до льотка, де чарунки стільників спрямовані на передню й задню стінки вулика. У типових вуликах передбачений холодний замет, тому що бджоли в таких вуликах краще працюють у теплу пору року, менше рояться, швидше переробляють принесений нектар. Т. з. дає більше переваг бджолам узимку й у ранньовесняний період.

Експериментальним шляхом було з'ясовано, що бджоли значно краще зимують, а напровесні більше вирощують розплоду при такому розташуванні стільників. У гнізді бджіл не буває протягів, зберігається рівна температура, що сприяє розвитку розплоду. Але в другій половині весни й улітку, навпаки, паралельне розташування рамок погіршує вентиляцію гнізда, сприяє роїнню, знижує літну роботу бджіл.

Незважаючи на переваги Т. з., не кожен вулик можна переобладнати під нього. Навіть якщо це зробити, то на переставляння рамок піде багато часу, це трудомісткий процес.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.