Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ТЕПЛОТВОРЕННЯ У БДЖІЛ — має величезне значення для бджолосім'ї. Організм бджоли може регулювати температуру тіла: знижувати до 12 °С і нижче та підвищувати до 44 °С. При цьому не завжди спостерігається пряма залежність між температурою тіла й температурою навколишнього середовища. Так, у зимовий період у стані спокою температура в клубі бджіл може становити 12 °С, тоді як за межами вулика вона становить 0 °С і нижче; температура тіла бджоли в польоті може становити 44 °С, а навколишнього середовища — не більше 28 °С. Якщо в гнізді є розплід, бджоли підтримують температуру усередині вулика в межах 35-36 °С, незалежно від температури навколишнього середовища.

Опірність організму зовнішньому середовищу однієї медоносної бджоли значно нижча, ніж тієї ж бджоли, яка знаходиться в сім'ї. Таку здатність протистояти умовам навколишнього середовища бджоли набули в процесі еволюції.

Т. у б. відбувається в результаті споживання кормів, особливо меду. У період із середини зими й до початку весни температура повітря в гнізді коливається від 12 до 31 °С. Від цих температурних меж залежить також кількісне споживання бджолами кормів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.