Бджільництво - словник-довідник

ТЕПЛОТВОРЕННЯ У БДЖІЛ — має величезне значення для бджолосім'ї. Організм бджоли може регулювати температуру тіла: знижувати до 12 °С і нижче та підвищувати до 44 °С. При цьому не завжди спостерігається пряма залежність між температурою тіла й температурою навколишнього середовища. Так, у зимовий період у стані спокою температура в клубі бджіл може становити 12 °С, тоді як за межами вулика вона становить 0 °С і нижче; температура тіла бджоли в польоті може становити 44 °С, а навколишнього середовища — не більше 28 °С. Якщо в гнізді є розплід, бджоли підтримують температуру усередині вулика в межах 35-36 °С, незалежно від температури навколишнього середовища.

Опірність організму зовнішньому середовищу однієї медоносної бджоли значно нижча, ніж тієї ж бджоли, яка знаходиться в сім'ї. Таку здатність протистояти умовам навколишнього середовища бджоли набули в процесі еволюції.

Т. у б. відбувається в результаті споживання кормів, особливо меду. У період із середини зими й до початку весни температура повітря в гнізді коливається від 12 до 31 °С. Від цих температурних меж залежить також кількісне споживання бджолами кормів.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити