Бджільництво - словник-довідник

ТЕРЕН — колючий багаторічний чагарник із групи сливових сімейства розоцвітих. Росте на чорноземних ґрунтах на пагорбах, ярах, балках, досягаючи двох і більше метрів. Розповсюджений у європейській частині Росії, Західного Сибіру, Україні, на Уралі. Розгалужений кущ заввишки 1-3 м з колючими гілками. Його бічні гілки й укорочені пагони виростають майже під прямим кутом до стовбура. Молоді гілки пухнаті. Із сонячного боку гілки мають колючки, у тіні — без них. Листя подовжено-п'ятипелюсткове. Плоди — кістянки, кулясті, сині із сизим нальотом, на смак терпкі. Плоди дозрівають у вересні — жовтні. Т. цвіте у квітні — травні.

Розмножують його кореневими пагонами й насінням. Чудовий як жива огорожа для пасіки. Висаджують його в три ряди, що віддалені один від одного на 30-35 см, і з такою ж відстанню між рослинами в рядах.

Т. — чудовий ранній медонос. Бджоли охоче відвідують його квітки, беруть із них пилок і нектар. Медопродуктивність — 20 кг з 1 га.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити